Testuj z nami MegiShared!

Kończymy powoli prace nad nowym, błyszczącym hostiginem współdzielonym i bardzo się cieszymy, że możemy się tym z Tobą podzielić. Zaczynamy betatesty!

Jak się do nich przyłączyć?

Wejdź na stronę https://beta.megiteam.pl/, założ konto i do dzieła!. Panel jest podobny do obecnego, ale nie jest to ten sam panel i musisz tam ponownie się zarejestrować. Nowa rejestracja jest uproszczona - poprosimy Cię o wybranie loginu, hasła, podanie maila i to tyle.

Nie wszystko co chcemy udostępnić wraz z komercyjnym startem jest już gotowe - brakuje m.in. obsługi PHP, poczty - pracujemy nad tym :) Chcemy Wam jednak pokazać ogólny kształt, jaki będzie miała nowa platforma i zapytać o Wasze opinie. Obecną platformę stworzyliśmy 6 lat temu. W ciągu tych lat wiele zmieniło się w rozwiązaniach hostingowych. Tradycyjny hosting odchodzi powoli w zapomnienie, a popularność zyskują chmury w modelu IaaS i PaaS.

MegiShared - nowoczesny hosting współdzielony

Nasza nowa oferta to inspirowane chmurami, świeże spojrzenie na hosting współdzielony. Rozstajemy się z ideą konta jako usługi, którą się zamawia, aktywuje, na której uruchamiane są strony. Podstawą jest serwis - stworzysz go szybko i prosto - jednym kliknięciem. Serwis jest zbiorem tematycznie powiązanych ze sobą aplikacji w różnych technologiach. Przykładem serwisu może być strona MegiTeam. Pod adresem www.megiteam.pl mamy CMSa w Django, pod www.megiteam.pl/blog aplikację bloga, na nowe.megiteam.pl stronę statyczną, a pod facebook.megiteam.pl aplikację na Facebooka. Serwisy możesz dodawać i usuwać samodzielnie – nie ma już odgórnej aktywacji konta, co maksymalnie skróci czas potrzebny na uruchomienie Twojej strony. 

 

Przy dodawaniu serwisu będziesz mógł wybrać jedną z opcji z naszej oferty różniące się dostępnym CPU, pamięcią i powierzchnią (na hostingu współdzielonym rezygnujemy z rozliczania za transfer). Za przydzielone zasoby co godzinę, z góry pobierzemy środki z konta zasilanego w formie prepaid. Samodzielne dodawanie i usuwanie serwisów oraz godzinowe rozliczanie pozwoli Ci na minimalizowanie kosztów hostingu. Elastyczność takiej formy rozliczania najlepiej widoczna będzie, gdy będziesz potrzebował szybko skorzystać z zasobów serwera np. żeby pokazać klientowi nowy projekt czy przetestować jakąś aplikację.

 

Serwis to jedna wspólna nazwa powiązanych ze sobą aplikacji w różnych technologiach. Aplikacje można dodawać pod domeną, subdomeną lub URLem – ta trzecia możliwość jest nowością o którą prosiliście. Wszystkie domeny dodane do serwisu są równorzędne czyli aplikacje będą widoczne pod każdą domeną.

 

Przy dodawaniu aplikacji z dostępnych opcji wybierzesz w jakim frameworku czy języku programowania jest Twoja strona. Dla Django, Ruby on Rails i Node.js przygotowaliśmy autoinstalator, który po stronie serwera przygotuje środowisko (rvma lub virtualenvs), założy repo gita i uruchomi za Ciebie szkielet aplikacji. Wszystko zgodnie z najlepszymi praktykami. Z naszych doświadczeń wynika, że samodzielne konfigurowanie środowiska to najbardziej problematyczna część uruchamiania aplikacji a my przecież chcemy ułatwiać Ci życie. Kierując się Twoimi sugestiami do autoinstalatora będziemy dodawać kolejne frameworki czy aplikacje, ale to nie jedyne rzeczy, które uruchomisz jednym kliknięciem. Dostaniesz od nas rozwiązania, bez których nowoczesne strony nie istnieją. Będziesz mógł korzystać z baz typu nosql, wyszukiwarek pełnotekstowych, systemów kolejkowania zadań i wielu innych fajnych rzeczy.

 

Oprócz nowych funkcjonalności widocznych w panelu, wiele zmienia się również po stronie serwera. Przede wszystkim system operacyjny - nowa platforma działa w oparciu o Ubuntu 12.04. Dzięki temu dostaniesz dostęp do nowych wersji oprogramowania. Każde konto działa w swojej przestrzeni, izolowane od innych kont. Dzięki temu możemy w większym stopniu ograniczyć negatywne konsekwencje współdzielenia serwera oraz zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo Twoim danym. Ma to jeszcze inną pozytywną konsekwencję, którą na pewno docenisz - pozwoli nam zaproponować Ci automatyczną migrację na VPSa i z powrotem.

Chcesz mieć wpływ na kształt nowej platformy? Dołącz do testów i podziel się z nami swoją opinią!

20 kwietnia 2013blog comments powered by Disqus