MegiTeam aktywnie angażuje się w branżowe wydarzenia i inicjatywy. Szczególnie te sprzyjające rozprzestrzenianiu programistycznego know-how i budowaniu pozytywnych relacji na rynku. 

Wartość tych inicjatyw znacznie większa, niż ilość włożonych w nie pieniędzy. Dlatego lubimy chwalić się naszym zaangażowaniem. Wierzymy, że finansowa i merytoryczna pomoc, której udzielamy, nie jest dla nas kosztem, a inwestycją, która zwraca się w 100%. Co więcej działa lepiej niż jakiekolwiek akcje promujące nas na zewnątrz czy integrujące wewnętrznie.

Konferencje

Od samego początku istnienia MegiTeam sponsorujemy wydarzenia branżowe, które wspierają przekazywanie wiedzy o technologiach webowych.

Pięciokrotnie (czyli od pierwszej edycji) włączaliśmy się w organizację PyCon PL, ogólnopolskiej konferencji entuzjastów i profesjonalistów używających języka Python. Dwukrotnie (w 2011 i 2012 roku) wspieraliśmy PHPCon - spotkanie poświęcone programowaniu w PHP. Na swoim koncie mamy również współpracę z RuPy (2008, 2009) - międzynarodową konferencją dedykowaną językom Ruby i Python. Niezmiernie ważna była dla nas także kooperacja z wędrującą po całej Europie, prestiżową konferencją Euruko, która w 2010 roku odbyła się w Polsce – a dokładnie w Krakowie, gdzie mamy swoją siedzibę. W 2013 roku zostaliśmy także sponsorem polskiej odsłony konferencji DjangoCon Europe organizowanej w Warszawie.

Inicjatywy

W ramach rozpoczętej w 2012 roku strategii sponsoringowej do grona naszych partnerów dołączył także szereg inicjatyw społecznych, które działają dla dobra branży IT. Do tej pory znalazły się wśród nich następujące wydarzenia i organizacje: 

Geek Girls Carrots

Społeczność kobiet kochających nowe technologie. Misją GGC jest promowanie kobiet w IT, networking, rozwój zawodowy oraz dążenie do zwiększania udziału płci pięknej w branżach związanych z nowymi technologiami

Pykonik

Spotkania krakowskiej społeczności Pythonistów. Głównym założeniem inicjatywy jest wymiana doświadczeń w trybie face2face i przelanie energii pasjonatów tego dynamicznego języka programowania w konkretne działania dla dobra ludzkości

PyWaw

Cykliczne spotkania pasjonatów języka programowania Python z Warszawy i okolic. Projekt ten skierowany jest zarówno do studentów stołecznych uczelni, profesjonalnych deweloperów oraz wszystkich tych, którzy swoją przygodę z Pythonem dopiero zaczynają. Celem naszych spotkań jest wymiana doświadczenia pomiędzy programistami, integracja pythonowego środowiska Warszawy oraz propagowanie Pythona jako uniwersalnego języka programowania. Spotkania PyWaw odbywają się w każdy drugi poniedziałek miesiąca.

Meet.php

Bezpłatne, otwarte spotkania poświęcone nauce programowania, dzieleniu się wiedzą, rozwiązywaniu problemów powstających w trakcie tworzenia aplikacji, a także integracji środowiska pasjonatów PHP.

Node.js Weekend

Warszawska edycja ogólnoświatowego Node Knockout, czyli 48h maratonu z serwerowym JavaScriptem. 

Barcamp ALEJE.IT

Bezpłatna impreza organizaowana w Częstochowie, mająca na celu integrację osób zajmujących się zawodowo działalnością internetową.

Medialab Katowice

Otwarte warsztaty, których uczestnicy eksperymentują z nowymi technologiami - tworzą urządzenia elektroniczne i oprogramowanie. Medialab jest organizatorem art+bits festival.

SmartDevCon 

Międzynarodowa konferencja dla programistów i entuzjastów urządzeń mobilnych.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Scrabble i Mistrzostwa Wrocławia w Scrabble 

Coroczne mistrzostwa dla entuzjastów gry Scrabble organizowane przez Polską Federację Scrabble i Wrocławski Klub Scrable "Siódemka". W ramach wsparcia eventu MegiTeam sponsoruje nagrodę za najwyżej punktowane hasło programistyczne.

Strony internetowe

Utrzymujemy wartościowe serwisy internetowe. Niegasnącą uwagą i wsparciem obdarzamy bezcenną Bibliotekę Riklaunima – stronę internetową, która od lat jest prawdziwą skarbnicą wiedzy o językach programowania, aplikacjach, stronach internetowych, a nawet grach czy ofertach pracy dla programistów. Od kilku lat zapewniamy hosting dla django.pl, archlinux.pl oraz pacnet.karbownicki.com. Założyliśmy i utrzymujemy także serwisy djangopeo.pl, railspeo.pl i phppeo.pl , które powstały z podziwu dla nieocenionej roli narzędzi społecznościowych (forów internetowych i blogów), w budowaniu otwartej społeczności zarządzającej wiedzą i kreatywnymi rozwiązaniami. 

 

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i formy współpracy. Chcesz zostać partnerem MegiTeam? Pisz do nas na adres zuzanna.adamkiewicz@megiteam.pl.